Lyžování Zugspitz Arena

Lyžařské sjezdovky v Zugspitz Aréně jsou spíše pro nenáročné lyžaře. Nachází se tu totiž celkem 147 kilometrů sjezdovek, z nichž je většina modrých a červených. Ale sem tam se tu najde i nějaký ten náročnější terén pro zkušené sjezdaře a neupravované svahy s hlubokým sněhem pro freeride.

Díky vysoké nadmořské výšce (1 000 – 2 830 m) se v Zugspitz Aréně sníh drží až do jara. Lyžařská sezóna začíná v prosinci a končí v květnu. Nižší střediska jsou během slunečných dnů uměle zasněžována. Na ledovci Zugspitze máte sněhovou pokrývku jistou neustále.

Pro úplné začátečníky jsou nejvhodnější sjezdovky na Wettersteinbahn, kde jsou široké a mírné svahy. Grubigstein si užijí milovníci carvingového lyžování. Snowboardisté nejčastěji brázdí svahy na ledovci Zugspitze. Ten, kdo by si chtěl užít pořádnou jízdu, si může udělat výlet na druhou stranu Zugspitze do Německa, kde se nachází lyžařský středisko Garmish Partenkirchen.

Skvělé podmínky jsou tu ale také pro běžkování. V okolí je 100 kilometrů běžkařských tratí, které vedou romantickou přírodou kolem krásných jezer a během jízdy se Vám nabízí parádní panoramatické vyhlídky.