Heiligenblut

Heiligenblut je tradiční alpské město zdobené roubenkami a se špičatými třítisícovkami v pozadí. Leží v severozápadních Korutanech v Národním parku Vysoké Taury. Nad celým městečkem se majestátně tyčí nejvyšší vrchol Rakouska – Grossglockner (3798 m n. m.). Heiligenblut se nachází ve výšce 1288 metrů nad mořem a je výchozím bodem na tuto horu.

Dominantou samotného městečka je kostelík z 15. století s dlouhou úzkou věží. Tento kostelík uvidíte téměř na každé propagační fotografii z Heiligenblut.

Všude kolem se táhnou rozsáhlé zelené pastviny, které okupují strakaté krávy. Také proto se jedná o oblast, kde se vyrábějí lahodné rakouské sýry. Můžete zde navštívit hned dvě zemědělská muzea – Mentlhof a Apriacher Stockmühlen. Původně to ale byla zlatokopecká vesnice. Ještě dnes je turistickou atrakcí rýžování zlata na řece.

Tato oblast je velmi navštěvovaná jak v zimě, tak v létě. Během zimní sezóny tu můžete brázdit skvělé sjezdovky nebo si zajet freeride v hlubokém sněhu místních vrcholků. Velmi oblíbené jsou horolezecké výstupy na Grossglockner nebo horolezení po zamrzlých vodopádech a ledových stěnách. Pokud byste si tento druh sportu chtěli vyzkoušet, můžete se hlásit v Alpské škole na Grossglockneru, kde probíhají výukové kurzy. Kdo má chuť kochat se okolní krajinou nabízí se mu tu možnosti skialpiningu, běžkování či nordic walkingu.

Nejen pro děti je velkým zážitkem sáňkařská dráha (1,2 km), kde se konají i večerní sjezdy.

V létě je Heiligenblut rájem turistů a cyklistů. Četné značené trasy Vás dostanou na místa s překrásnými výhledy.

Po náročných sportovních výkonech se můžete odreagovat ve dvou tamějších wellness centrech, kde jsou bazény, sauny, solária. Můžete si tu dopřát i různé masáže či kosmetiku.

Nedaleko Heiligenblut leží další lyžařské centrum Zell am See – Kaprun (cca 20 km).