Lyžování Kitzbühel

Lyžařské středisko Kitzbühel nabízí skvělé podmínky pro provozování všelijakých zimních sportů – sjezdové lyžování, snowboarding, freestyle, skialpining, běžkování, nordic walking a spoustu dalších. V areálu najdete 8 lyžařských škol pro výuku lyžování a snowboardingu. Účastnit se těchto kurzů mohou jak ti nejmenší, tak dospělí. Výuku mají na starosti certifikovaní a zkušení instruktoři.

Kitzbühel nabízí 54 vleků a lanovek a 170 kilometrů kvalitních sjezdovek. Z toho je 67 km modře značených sjezdovek, 79 km červených a 24 km černých.

Středisko bylo spojeno s Jochenbergem moderní kabinkovou lanovkou, která vede z Pengelsteinu na Wurzhöhe, což lyžařům rozšířilo výběr sjezdovek. Hahnenkamm je jako stvořený pro milovníky adrenalinu, dravé a nebezpečné jízdy. Nachází se tu černé sjezdovky a světoznámý svah Streif. Pro středně pokročilé lyžaře je vhodný Pengelstein se svými červenými a modrými sjezdovkami. Snowboardisté určitě musí navštívit snowpark na Kitzbüheler Horn, kde si mohou vyzkoušet svoje dovednosti na četných překážkách a hlavně špičkové U-rampě. Kitzbüheler Horn také nabízí vhodné sjezdovky pro lyžaře začátečníky.