Lyžování Brixental

Brixental je špičková lyžařská oblast v Kitzbühelských alpách, která propojuje celkem devět lyžařských středisek – Brixen im Thale, Westendort, Hopfgarten, Ellmau, Scheffau, Kelchsau, Going, Söll a Itter. Jedná se tak o nejrozsáhlejší lyžařský areál v Evropě. Není tu třeba ani skibusů, jelikož se na jakoukoliv sjezdovku dostanete po vlastních pouhým sjezdem či výjezdem lanovkou. Nachází se tu přibližně 280 kilometrů lyžařských tratí a kolem 90 vleků a lanovek.

Místní tratě zahrnují veškeré náročnosti. Můžete si tu zalyžovat jak na širokých svazích, které jsou nejvhodnější pro výuku lyžování, malé děti a carvingn, ale též jsou tu pasáže s boulemi, kde si můžete vyzkoušet technickou jízdu a nakonec prudké černé sjezdovky i pro ty nejnáročnější sjezdaře.

Pro snowboardisty a lyžaře akrobaty tu byly vystavěny špičkové snowparky, kde si mohou vyzkoušet své dovednosti. Ty se nacházejí v areálech Westendorf, Hopfgarten, Kelchsau, Itter.

Také si tu můžete užít noční lyžování ve Westendorf, kde se nachází tři kilometry dlouhá osvětlená sjezdovka.

Co se týká sněhové nadílky, je jí tu dostatek po celou sezónu i během podzimu a jara, jelikož jsou tu stovky děl, které zasněžují celkem 210 kilometrů tratí.

Jsou tu i skvělé podmínky pro skialpining. Z nejvyššího vrcholu Hohe Salve (1829 m n. m.) je překrásný výhled do okolní krajiny. Výšlap bude pro mnohé velkým zážitkem a báječným odreagováním.

Středisko Brixental je vybaveno bohatou a moderní sítí služeb. Najdete tu prodejny a půjčovny s veškerými sportovními potřebami, restaurace a bary s občerstvením a také ski školy.