Seefeld

Seefeld je luxusním turistickým střediskem, které se těší největší návštěvnosti především v zimním období. Jedná se totiž o olympijský region, který je proslulý olympijskými zimními sporty a běžkařskými tratěmi. Ale i v létě je tato lokalita velice atraktivní například k provozování turistiky. Několik set kilometrů turistických tratí vede napříč překrásnou přírodou v údolí hor a kolem modrozelených jezer.

Seefeld se nachází v Tyrolsku asi 25 kilometrů od Insbrucku. Leží v chráněné oblasti Reither Moor u jezera Wildsee.

Kromě krásné přírody se může též pochlubit typickou tyrolskou atmosférou. Městečku dominuje tradiční kostelík a zdobné horské domy. Kolem se rozkládají široké zelené pastviny a borovicové porosty. Nejromantičtější pohled se nabízí v zimě, kdy je všude kolem bílo a střechy domů mají načechrané sněhové čepice. Celou atmosféru dolaďují tradiční vánoční trhy, kde si můžete zakoupit tradiční řemeslné výrobky, drobné dárky a něco dobrého na zub.

Je třeba se zmínit, že Seefeld není klasickým lyžařským střediskem. Více než za lyžováním se sem jezdí za běžkováním a kongresovou turistikou. Po náročném dni si zde můžete odpočinout v Olympijském sportovním a kongresovém centru, kde se nachází krytý aquapark s různými atrakcemi, bazény, saunou a jinými relaxačními záležitostmi. Golfové nadšence určitě potěší, že se tu nachází golfové hřiště. Při hře se můžete kochat báječnou zelení a gigantickými horami.

Dalšími známými středisky, která se v okolí nachází, jsou Zugspitze Arena (50 km) a Zillertal (75 km).