Lyžování Heiligenblut

Heiligenblut je centrem pro lyžaře požitkáře. Kdo si rád vychutnává široké sjezdovky nebo hluboký sníh a vítr svištící kolem uší, bude tu na správném místě.

Většinou se tu nacházejí obtížnější tratě, proto je toto středisko vhodné spíše pro dobré lyžaře. Celkem má Heiligenblut 55 kilometrů sjezdovek, z nichž je většina červených a jen pár modrých a černých, které opravdu stojí za to. Nejdelší sjezdovka měří 9 kilometrů. Mezi jednotlivými sjezdovkami se můžete pohybovat pomocí 13 lanovek a vleků.

Široké upravované sjezdovky jsou vhodné pro carvingové lyžování a snowboardisty, pro které je tu mimochodem i zábavní snowpark s U-rampou. Heiligenblut je hlavně rájem pro milovníky freeridu. K dispozici mají celkem 25 hektarů ploch určených pro volné lyžování v hlubokém sněhu. Je to báječný pocit, když stojíte na vrcholku třítisícové hory a můžete sjíždět zaváté sjezdovky, kde není ani stopy po předchozích sjezdařích. Tyto sjezdy jsou poněkud nebezpečné, a proto se konají za účasti certifikovaných průvodců a zároveň lyžařských instruktorů.

Díky vysoké nadmořské výšce se v tomto lyžařském středisku drží sněhová pokrývka poměrně dlouho. Sezóna začíná v prosinci a končí v dubnu.

Heiligenblut nabízí ostatně jako i jiná rakouská střediska četné lyžařské školy a dětské kluby, kam mohou dát rodiče své děti, když si chtějí pořádně vychutnat místní sjezdovky.