Brixental

Toto rozsáhlé turistické středisko získalo svůj název podle nejstarší obce nazývané Brixen im Thale, nacházející se v údolí mezi vrcholky Vysokých Taur. Místní panenská příroda, čístý vzduch a klid dali vzniknout i lázeňskému středisku, které se stalo vyhledávaným i samotnými Habsburky.

V dnešní době Brixental nabízí širokou škálu sportovních aktivit. Můžete si zde nejenom parádně zalyžovat, ale také se tu nacházejí četné běžkařské a skialpinistické trasy. Zábavu v tak trochu jiném stylu si lze užít formou paraglidingu, jízdy na sáňkařské dráze, na koni, na saních či na sněžnicích.

Pokud si po náročném lyžování budete chtít odpočinout, máte tu k dispozici hned čtyři velká lázeňská centra, kde si můžete zaplavat, dopřát si masáž, saunu a jiné odpočinkové aktivity. Jedná se o Wave – Die Wörgler Wasserwelt, Aquarena Kitzbühel, Panoramabad Söll, Kaiserbad Ellmau.

V okolí se nacházejí malebná městečka, která lákají k procházkám a fotografování. Pokud byste chtěli utéci před turistickým ruchem, můžete se podívat do městečka Westendorf, kde se nachází přímo v centru krásný kostelík, obchůdky, restaurace a kavárny se slunnými terasami.

Nedaleko Brixentalu jsou další lyžařská střediska – Kitzbühle (11 km), Zillertal (30 km), Achensee (35 km).