Lyžování Achensee

Achensee je lyžařských střediskem, které vyhledávají lyžaři začátečníci a rodiny s dětmi. Spíše než za lyžováním sem ale jezdí sportovci za běžkováním a skialpiningem. Nachází se tu totiž 180 kilometrů udržovaných tratí, které vedou překrásnou krajinou.

Navzdory tomu se tu ale nacházejí i kvalitní udržované sjezdovky například ve středisku Christlum u Achenkirchu. Lyžařský park sice není nijak rozsáhlý, jelikož je tu kolem 25 kilometrů sjezdovek, ale vyberete si mezi všemi typy obtížností. Pro snowboardisty a lyžaře akrobaty je tu otevřen snowpark s četnými atrakcemi. Středisko je ve výšce 950 – 1800 m n. m. a sníh je tu díky umělému zasněžování od listopadu do dubna.

Dalším střediskem je Rofan u městečka Maurach. Kromě lyžování si zde můžete užít i let kluzákem Airrofan.

Budete-li své děti chtít naučit lyžovat, můžete je dát třeba do lyžařské školky ve skiareálu Christlum, kde se jim budou věnovat kvalifikovaní instruktoři.

Velkým plus Achensee jsou skibusy, které jsou v celém regionu zdarma. Jezdí pravidelně každou hodinu. Abyste mohli těchto služeb využívat, je třeba mít takzvanou „Bílou kartu“, kterou obdrží všichni hosté místních rekreačních středisek.