Zillertal

Zillertal je údolí řeky Ziller ležící mezi pohořím Tux a Kitzbühelskými Alpami. Kolem dokola se tyčí mohutné třítisícovky, pohled na ně doslova bere dech.

Zillertal se nachází ve spolkové republice Tyrolsko 40 kilometrů východně od Insbrucku. Jedná se o zemědělskou oblast, kde se na rozlehlých loukách pasou krávy. Vždy v září se tu konají oslavy zemědělců nazývající se Almatrieb. V této oblasti se vůbec dodržují tradice, ať už se jedná o slavnosti či tradiční oblečení. Přijedete-li sem, ucítíte tu nádech toho pravého Rakouska.

Toto turistické středisko leží v nadmořské výšce 550 – 3 509 m a stalo se velmi navštěvovaným jak v zimě, tak v létě. Nabízí se tu totiž výborné podmínky pro lyžování i turistiku v překrásné přírodě zdobené horami, lesy, jezery a vodopády. Velmi oblíbená je trekkingová trasa Zillertaler Höhenstrasse s panoramatickými výhledy. Kromě lyžování a turistiky se zde dají provozovat i jiné outdoorové sporty jako běžkování, skialpinning, horolezectví, horská cyklistika, rafting či paragliding. Ať zkusíte, co zkusíte, v Zillertalu si to určitě užijete.

Zillertal je střediskem vhodným pro všechny věkové kategorie. Můžete si sem zajet jak s přáteli, s partnerem, s rodinou, tak i sami. V místních turistických zařízeních najdete vše, co ke své dovolené potřebujete. V okolí se nacházejí kromě krásné přírody také četné atraktivity jako Zábavní park Zell am Ziller, kde se pobaví děti i dospělí. V parku o rozloze 45 000 m2 najdete například bazény, vodní atrakce, minigolf, bowling, tenisové kurty a jiné. Asi 40 km od Zell am Ziller leží sklářské město Rattenbeg, kde si můžete prohlédnout tradiční výrobu skla a zakoupit nějaké suvenýry. Milovníci hvězd by neměli vynechat planetárium v Königsleitenu, které leží v nadmořské výšce 1 500 m. Kde jinde už by se měl člověk téměř dotýkat hvězd, když ne tady? Abyste se po četných sportovních aktivitách měli kde napravit, můžete využít služeb wellness center, kde na Vás čekají například bylinné koupele, vyhřáté sauny nebo masáže. V Zillertalu se prostě budete cítit jako v ráji.

V okolí se nacházejí další lyžařská střediska jako Achensee (30 km), Seefeld (75 km), Kitzbühel (80 km).