Lyžování Kaprun Zell am See

Zell am See se nachází v údolí národního parku Vysoké Taury. Ve třech samostatných kaprunských areálech Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe a Maiskogel se nachází 138 kilometrů sjezdovek a 54 lanovek. Sjezdovky jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro středně pokročilé lyžaře. Převážně jsou tu modré a červené sjezdovky, ale také pár černých pro ty nejnáročnější.

Maiskogel je tvořen hlavně krátkými nenáročnými sjezdovkami vhodnými i pro ty nejmenší. Kitzsteinhorn je zasněženou „loukou“ jako stvořenou pro carvingové lyžování a Schmittenhöhe nabízí poměrně velkou část černých sjezdovek, na kterých se vydovádí i ti nejzkušenější lyžaři.

Na své si tu přijdou i snowboardisté, kteří si mohou vyzkoušet své akrobatické dovednosti ve dvou snowparcích – Kitzsteinhornu a Schmittenhöhe, kde je nyní nově postavena U-rampa, raily a jumpy.

Lyžařské středisko nabízí bohaté vyžití nejen pro lyžaře a snowboardisty. Zkoušíte-li rádi i jiné sporty, můžete se vydat do hor například na nordic walking či skialpining. Pro ty z Vás, kteří tyto aktivity ještě neznají. Nordic walking je vysokohorská turistika s hůlkami, je možné ji provozovat jak v letní, tak v zimní sezóně. Skialpining je jakýmsi kompromisem mezi běžkováním a lyžováním. Jedná se o výšlap do horského terénu a následný sjezd. Jsou k tomu třeba speciálně upravené lyže a boty. Pokud nemáte vlastní sportovní potřeby, můžete si je zapůjčit přímo na místě ve zdejších půjčovnách.

Pro rodiče s dětmi a lyžaře začátečníky bude určitě dobrou zprávou, že středisko nabízí 8 lyžařských škol, které mohou navštěvovat už děti od 3 let. Jednotlivé lekce jsou vedeny certifikovanými a zkušenými instruktory.