Arlberg

Arlberg je horské pásmo rozkládající se mezi spolkovými zeměmi Tyrolsko a Vorarlbersko. V zimě je to doslova ráj lyžařů. V létě se sem jezdí za turistikou, ale se zimní sezónou se to naprosto nedá srovnat. Je velký rozdíl, když sem přijede v zimě nebo v létě. V hlavní sezóně je Arlberg přeplněn lyžaři, snowboardisty a milovníky zábavy. Všechna turistická centra jsou v plném proudu a místní personál v jednom kole. Zato v létě Arlberg připomíná tak trochu město duchů. Většina hotelů je uzavřena, restaurace, bary, kluby, diskotéky taktéž. Tato skutečnost se samozřejmě odráží i na cenách. Pojedete-li do Arlbergu v zimě, můžete si být jisti, že například na ubytování zaplatíte oproti létu téměř dvojnásobek.

V zimě to tu prostě žije. Mladí lidé sem sjíždějí za adrenalinem, který poskytují místní vrcholky hor. Lyžování má v Arlbergu tradici již od počátku 20. století. V roce 2001 byl dokonce Arlberg místem konání Mistrovství světa v lyžování.

Toto lyžařské středisko skýtá spoustu zábavních atrakcí, kde se můžete odreagovat a odpočinout si po náročném lyžování. Nachází se tu například wellness centrum Arlberg-well.com, kde si můžete užít, plavání, masáže, sauny, fitness a další. Pokud si budete chtít nějaký den odpočinout od lyžování, čeká tu na Vás bobová dráha Rodelbahn, která nabízí i večerní sjezdy. V tomto středisku to nežije jenom přes den, ale i v noci. V centru se nacházejí kromě hotelů také rušné bary, diskotéky, restaurace a jiné podniky, kde si můžete rozproudit krev v žilách.