Kitzbühel

Kitzbühel je hvězdou rakouských lyžařských středisek. Je provozováno ve znamení luxusu a zimních radovánek. Rozhodně uspokojí i tu nejnáročnější klientelu.

Kitzbühel se nachází v západním Tyrolsku a jeho okolí zdobí Kitzbühelské Alpy. Místní vrcholky se zvedají do výšky kolem 2000 metrů nad mořem.

Město je svými zimními sporty proslulé již od roku 1893. Nyní se tu každoročně v lednu koná Světový pohár v alpském lyžování Hahnenkamm. Ten se poprvé uskutečnil v roce 1931. Jedná se o nejnáročnější sjezd vůbec.

Právě díky slávě toho střediska sem jezdí velké množství světových sportovců a celebrit. Aby byly uspokojeny požadavky i těch nejnáročnějších hostů, byla ve středisku vybudována rozsáhlá síť kvalitních turistických služeb. Přes den si tu můžete skvěle zasportovat a večer na Vás čekají příjemné restaurace, kavárny, taneční kluby, bary a také kasina. Krásná je procházka nočním Starým Městem nebo projížďka v kočáře taženém koňmi. Budete-li si chtít odpočinout, můžete zajít do lázeňského centra Aquarena. Zde si dopřejte třeba parní lázeň, bahenní koupele, prohřejte se v soláriu nebo si zaplavte v krytém bazénu.

Nedaleko Kitzbühelu se nacházejí i další střediska jako Brixental (11 km), Lofer a St. Martin (36 km), Zell am See (50 km).