Lyžování Zillertal

Asi Vám to přijde neuvěřitelné, ale lyžařské středisko Zillertal Arena je obdařeno 662 km sjezdovek všech náročností. Největší počet kilometrů zahrnují červené sjezdovky. K dispozici Vám je 171 moderních vleků a lanovek a 26 skibusů. To vše si můžete užít v rámci jednoho Super Ski Passu, což je možná nevýhodou, jelikož tento ski pass vyjde poměrně draho a vy nemusíte využít možnosti všech sjezdovek. Ono to není ani tak docela možné. Co se týká lyžování, určitě se vyplatí delší dovolená.

Pro rodiny s dětmi je vhodné středisko Spieljoch, kde se nacházejí i mírnější a široké svahy pro výuku lyžování. Pro lyžaře požitkáře je skvělé středisko Hochfügen, které je ve výšce 2 500 m n. m. a nabízí dlouhé náročné sjezdovky. Hochzillertal je vyhledáván snowboardisty a milovníky carvingového lyžování. Široké sjezdovky jsou pro to jako stvořené. Hlavním střediskem je Mayrhofen, kde si na své přijdou nadšenci jak lyžování, tak snowboardingu. Můžete tu vyzkoušet freeride v hlubokém sněhu, free style na místních atrakcích. Nachází se tu tak prudká sjezdovka, až se Vám z toho zatočí hlava. Její sklon je 78%. Chcete-li se dát do lyžování už na podzim, určitě se přijeďte podívat na ledovec Hintertux, kde je sněhová nadílka neustále.

Zillertal je jednou z největších lyžařských oblastí Rakouska, takže ski školy, půjčovny a prodejny sportovního vybavení, stravovací zařízení a dětské koutky jsou naprostou samozřejmostí. Přijeďte se o tom přesvědčit sami, určitě nebudete litovat.