Ötzal – Sölden

Ötzal je údolí nacházející se mezi zalesněnými kopci a horami pokrytými modrajícími se ledovci při hranicích Tyrolska s Itálií. Toto údolí bylo nazváno podle světoznámého Ötziho, takzvaného ledového muže, který byl nalezen právě zde.

Jedná se o jedno z nejlepších lyžařských středisek v Rakousku. Je vyhledáváno převážně mladými lidmi, kteří mají rádi sport a rádi si užívají zábavu. Noční život je tu totiž opravdu velmi rušný. Místní bary a diskotéky se téměř otřásají v základech.

Každoročně se tu v říjnu pořádá Světový pohár v lyžování a snowboardingu. Sjíždějí se sem sportovci z různých koutů země, aby tu předvedli své umění. Kromě této akce, při které je v Ötzalu opravdu přehršel lidí, můžete navštívit i spoustu jiných místních atrakcí, které Vám zprostředkují překrásné zážitky. Chloubou jsou termální lázně Aqua Dome Längenfeld, kde si můžete užít tři venkovní kruhové bazény ve tvaru létajícího talíře, odkud se Vám skýtá překrásný pohled na Ötzalské Alpy a v noci zažijete romantiku pod nebem plným třpytivých hvězd. Lázně též nabízí vodopád, saunu, relaxační programy, fitness a spoustu jiných aktivit. Dalším velkolepým zážitkem je open air divadelní představení na historické téma s názvem Hannibal. Vše se odehrává na ledovci Rettenbach. Dozvíte se o přechodu Alp Hannibala a jeho skupiny a uvidíte překrásné světelné efekty. Pokud byste měli zájem o historii, můžete navštívit archeologický park Ötzi Dorf v Umhausenu, kde Vás blíže seznámí s nálezem ledového muže Ötziho a obdobím paleolitu. V okolí Ötzalu je nádherná příroda, která rozhodně stojí za podívanou, nacházejí se tu krásné vyhlídky a horské vodopády. Největším tyrolským vodopádem je Steibenfall.

Dalším nejbližším lyžařským střediskem je Ötzal – Sölden (70 km).