Lyžování Ötzal – Sölden

Ötzal je významnou lyžařskou oblastí. Nachází se tu areál Sölden Ötzal Arena, kde je 150 kilometrů špičkových sjezdovek různých úrovní a moderní lanovky. Díky vysoké nadmořské výšce od 1 350 do 3 340 m se tu drží sníh poměrně dlouho. Sezóna trvá od prosince do května. Jako jedno z mála středisek se může pochlubit hned třemi vrcholky, které se nacházejí v nadmořské výšce, která je větší jak 3 000 metrů. Těmto vrcholkům se říká BIG 3.

Sölden má též velkou výhodu ve dvou ledovcích Rettenbach a Tiefenbach, které jsou vzájemně propojeny tunelem. Kdyby v nižších nadmořských výškách už sníh nebyl, tady ho najdete stoprocentně. Ledovce nabízí 37 kilometrů tratí a 10 lanovek. Tiefenbach má široké svahy vhodné pro méně zkušené lyžaře. Rettenbach zase vyhledávají zkušenější díky náročnému terénu. Na tomto ledovci se pořádá Světový pohár v Lyžování a snowboardingu. Také tu leží Evropské testovací centrum a výstaviště SALOMON, kde tato renomovaná firma testuje své nové sportovní výrobky.

V Söldenu si mohou začátečníci zalyžovat i na Giggijoch, kde jsou široké svahy. V tomto středisku je snowpark. Náročné sjezdovky leží na Gaislachkogel.

Jako i jiná rakouská střediska Sölden nabízí řadu lyžařských škol, půjčovny sportovního vybavení a dětské koutky, kam mohou dát rodiče své malé děti, když dostanou chuť na pořádný kopec a rychlou jízdu.