Lyžování Arlberg

Chcete-li si užít báječné lyžování, adrenalin a bohatou zábavu, určitě přijeďte do Arlbergu. Jedná se o několik propojených středisek – St. Anton, St. Christoph, Stuben, Zürs, Lech a Klösterle, které nabízejí dohromady 280 kilometrů sjezdovek propojených 84 lanovkami a vleky.

Arlberg má sjezdařské podmínky jak pro začátečníky, tak pro zdatné lyžaře. Mírné svahy pro úplné začátečníky naleznete v St. Jacob a Nasserein. Další mírné svahy se nacházejí i v Gampenu a Kapallu. Široké louky vhodné pro carving jsou v Rendlu. Tyto sjezdovka jsou též vhodné pro snowboardisty, kteří si ale mnohem více zábavy užijí v snowparku v Gamsgartenu.

Lyžařskými středisky pro náročné jsou Zürs a Lech, kde se tyčí hora Galzik a poskytuje báječný zážitek z rychlé jízdy. Strmé sjezdovky a boule najdete v Schindlerkaru a Mattunu. Ten, kdo si chce vyzkoušet freeride může se vydat na sjezdovku Albona.

Rodiče s malými dětmi určitě ocení lyžařské školky, kde si jejich ratolesti mohou hrát nebo se učit lyžařským dovednostem, zatímco rodiče brázdí arlberské sjezdovky.